ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2014: Η Εθνική έγραψε ιστορία-Στους 16 καλύτερους του κόσμου!

Έκανε το θαύμα της η Εθνική Ελλάδος περνώντας στη φάση των 16 και γράφοντας ιστορία... αν και όλα ξεκίνησαν ανάποδα με τις δυο αναγκαστικές αλλαγές!

Με το νικητήριο γκολ του Σαμαρά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Εθνική εξασφάλισε την πρόκριση στους 16 του Μουντιάλ της Βραζιλίας για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Το τελικό σκορ 2-1 με το οποίο επικράτησε η Εθνική Ελλάδος έναντι της Ακτής Ελεφαντοστού και σε συνδυασμό με την ήττα της Ιαπωνίας, μας χάρισε τη μεγάλη πρόκριση στην επόμενη φάση του Μουντιάλ 2014.

Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα παιχνίδια στην ιστορία της Εθνικής, μιας και εκτός από τα 2 γκολ, δεν πρέπει να ξεχάσουμε τις πολλές καλές φάσεις και τα 3 δοκάρια, παράλληλα με μια αρκετά καλή άμυνα!

Ραντεβού το ερχόμενο ΣΚ με την Κόστα Ρίκα!

Μουντιάλ 2014: Η ατάκα του Καραγκούνη που «πάγωσε» τους Έλληνες οπαδούς!

Ελλάδα – Ακτή Ελεφαντοστού: Βγήκαν στους δρόμους οι Έλληνες! (φωτο)

Μουντιάλ 2014: Η φωτογραφία..."χωρίς" την Ελληνική αποστολή που σάρωσε το διαδίκτυο!